Projekt je imao za cilj revitalizirati povijesne željezničke veze između Hrvatske i Mađarske, čime se unaprijedio održivi turizam u regiji Slatina-Našice-Szentlorinc. Financiran programom IPA Europske unije, obuhvaćao je poboljšanja infrastrukture, očuvanje kulturne baštine i promociju turizma. Ključni partneri bili su Grad Slatina, Grad Našice, Zaklada Brantner-Koncz iz Mađarske i Zavičajni muzej Slatina. Inicijativa se fokusirala na obnovu željezničkih kolodvora, razvoj biciklističkih i pješačkih staza te poticanje lokalnog turističkog potencijala kroz prekograničnu suradnju.