Od Carske željeznice do održivog razvoja turizma

(2014)
(Dokumentarni)
(20:35)

Projekt je imao za cilj revitalizirati povijesne željezničke veze između Hrvatske i Mađarske, čime se unaprijedio održivi turizam u regiji Slatina-Našice-Szentlorinc. Financiran programom IPA Europske unije, obuhvaćao je poboljšanja infrastrukture, očuvanje kulturne baštine i promociju turizma. Ključni partneri bili su Grad Slatina, Grad Našice, Zaklada Brantner-Koncz iz Mađarske i Zavičajni muzej Slatina. Inicijativa se fokusirala na obnovu željezničkih kolodvora, razvoj biciklističkih i pješačkih staza te poticanje lokalnog turističkog potencijala kroz prekograničnu suradnju.

More from Dokumentarni

10 godina Konfucijevog instituta
2022
17:08
10 godina Konfucijevog instituta
Izazov života s mišićnom distrofijom
2022
26:23
Izazov života s mišićnom distrofijom
Iz Petrinje s ljubavlju
2021
09:51
Iz Petrinje s ljubavlju
20 Žutih godina
2020
16:32
20 Žutih godina
Potres i obnova Šalate 10
2025
01:33
Potres i obnova Šalate 10
Video Gallery
Video Gallery
explore
The Archive
The Archive
explore
Contact Us
Contact Us
explore